Własne reguły

Dodawanie własnych procedur obliczeniowych. Środowisko programu umożliwia oprogramowanie dowolnego algorytmu oceny elementu prętowego oraz węzłowego i dodanie go jako nowej reguły wymiarowania. Dostępna jest kompletną dokumentację, która krok po kroku przeprowadza przez proces tworzenie i instalowania. Dodatkowo, kod procedur REAKCJE PODPOROWE, NAPRĘŻENIA DOPUSZCZALNEPRZEMIESZCZENIA DOPUSZCZALNE i SIŁY PRZEKOJOWE jest otwarty i może służyć jako baza do dalszej implementacji (reguły instalują się domyślnie wraz z programem).

Jeżeli masz pomysł na nową procedurę lub chciałbyś zlecić napisanie algorytmu wymiarowania dla sprzedawanych przez Ciebie produktów, tak by wszyscy projektanci mieli do niego dostęp – SKONTAKTUJ się z nami.

 

Pierwsze próby najłatwiej rozpocząć od pracy z przykładową regułą wymiarowania, której instalacja zajmuje 5 min i bardzo łatwo można ją zaadaptować do swoich potrzeb (pobierz i spróbuj).

Dodanie nowej reguły wymaga umiarkowanej umiejętności programowania obiektowego w środowisku Python oraz zapoznania się z bibliotekami Tkinter, Tix i ttk (modyfikacja przykładowego komponentu NIE wymaga dużej wiedzy programistycznej).